Практикум з медичної та біологічної фізики для студентів медичних університетів. Частина 2. Ухвалено до друку Вченою радою факультету підготовки іноземних громадян Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (протокол №11 від 24.06.2024 р.)
Автор: Стучинська Н.В. та інш.
Рік: 2024
Мова: українська
Сторінок: 120
Обкладинка: м'яка
Ціна: 200 грн.

ПЕРЕДМОВА

Пропонований практикум задуманий нами як навчальний посібник, що слугуватиме студентам своєрідним навігатором і помічником в опануванні навчальним матеріалом дисципліни «Медична і біологічна фізика», допомагаючи розібратися в ключових питаннях цієї складної і водночас

захоплюючої фундаментальної дисципліни. Книга розрахована на студентів спеціальностей 222 «Медицина», 221 «Стоматологія», 228 «Педіатрія». Не менш корисною книга буде і для студентів спеціальності 226 «Фармація», 225 «Медична психологія», 227 «Терапія та реабілітація», 224 «Технології медичної діагностики та лікування». а також тих, хто вивчає вибіркові дисципліни на кафедрі медичної і біологічної фізики та інформатики

Основний фокус практикуму – на завданнях, які орієнтовані на розуміння фізичної сутності  процесів функціонування живих організмів, механізмів їх взаємодії з зовнішніми тілами та полями, базових принципів функціонування медичної техніки та приладів для лікування й діагностики. Автори акцентували увагу на основних фізичних та біофізичних принципах, законах й закономірностях, які потрібно знати тим, хто розпочинає здобувати освіту і будувати свою професійну кар’єру у галузі охорони здоров’я.

Навчальний посібник містить систематизовані задачі, практичні та тестові завдання з курсу медичної та біологічної фізики і складається з двох частин. У другій частині висвітлені такі розділи: електродинаміка, дія електричного та магнітного полів на живі організми, оптичні методи у медицині, квантовомеханічні методи у діагностиці та лікуванні

Для самоперевірки рівня засвоєних знань з навчальної дисципліни студенти можуть скористатися тестовими завданнями, які поміщені наприкінці кожної теми, а також навчальним посібником «Збірник тестів з медичної і біологічної фізики». У збірнику тестів усі завдання мають відповіді, побачити які ви можете, навівши камеру вашого гаджета на QR код.

Сподіваємось, що пропонований практикум спонукатиме студентів наполегливіше вивчати медичну та біологічну фізику, використовувати здобуті знання у майбутній професійній діяльності, у процесі вивчення фізіології, медичної хімії, біохімії, радіології та інших природничих, фахових та клінічних дисциплін.

Дякуємо головним нашим читачам – студентам медичних спеціальностей.

Постійний зворотний зв'язок з Вами допоможе удосконалити цей практикум і зробить його більш цікавим та корисним.

Над другою частиною практикуму працювали:

Тема 9: «Механізми дії зовнішніх електричного, магнітного та електромагнітного полів на біологічні тканини, їх використання в медицині. Основи УВЧ-терапії» – проф. Стучинська Н.В., доцент Руднєва В.М., доцент Пащенко В.В.

Тема 10: «Фізичні основи електрографії» – проф. Стучинська Н.В., доц. Храпійчук Г.В., доцент Новікова І.М.

Тема 11: «Імпеданс біологічних тканин, дослідження дисперсії імпедансу біологічних тканин, застосування в медичних дослідженнях» – проф. Стучинська Н.В., доц. Храпійчук Г.В.

Тема 12: «Фізичні основи електроної глюкометрії» – проф. Стучинська Н.В., чл.-кор. НАПН України, проф. Чалий О.В., доц. Зайцева О.В., доц. Лукомський Д.В., доц. Чайка О.М., доц. Гриценко Н.Л. Тема 13: «Фізика зору. Оптична мікроскопія. Корекція зору». – проф. Стучинська Н.В., чл.-кор. НАПН України, проф. Чалий О.В., доц. Чайка О.М., доц. Гриценко Н.Л., доц. Зайцева О.В., доц. Лукомський Д.В.

Тема 14: «Фізичні основи рефрактометрії» – проф. Стучинська Н.В., чл.- кор. НАПН України, проф. Чалий О.В., доц. Гриценко Н.Л., доц. Зайцева О.В., доц. Лукомський Д.В., доц. Чайка О.М.

Тема 15: «Фізичні основи пульсоксиметрії» – проф. Стучинська Н.В., чл.- кор. НАПН України, проф. Чалий О.В., доц. Лукомський Д.В., доц. Чайка О.М., доц. Гриценко Н.Л., доц. Зайцева О.В.

Тема 16: «Вивчення роботи оптичного квантового генератора. Використання лазерів у медицині» – проф. Стучинська Н.В., доц. Марголич І.Ф., доц. Новікова І.М., доц. Храпійчук Г.В.

Тема 17: «Взаємодія іонізуючого випромінювання з біологічними тканинами. Визначення коефіцієнта лінійного послаблення γ-променів» – проф. Стучинська Н.В., доц. Храпійчук Г.В..