Збірник тестових завданьз медичної і біологічної фізики. Ухвалено до друку Вченою радою факультета підготовки іноземних громадян Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (протокол № 6 від 09.02.2024 р.).
ISBN: 978-966-460-165-5
Автор: Стучинська Н.В., Чалий О.В., Чалий К.О. і інш.
Рік: 2024
Мова: українська
Сторінок: 132
Обкладинка: м'яка
Ціна: 160 грн.

ПЕРЕДМОВА
Пропонований збірник тестів задуманий авторами як навчальний посібник, що у короткий термін допоможе відновити, систематизувати та поглибити знання з дисциплін «Медична і біологічна фізика», краще розібратися в ключових питаннях цього цікавого, важливого та корисного курсу і тим самим краще його засвоїти. Книга розрахована насамперед на студентів спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 224 «Технологія медичної діагностики та лікування», 225 «Медична психологія», 227 «Терапія та реабілітація» та 228 «Педіатрія». Не менш корисною книга буде і для майбутніх магістрів фармації –студентів спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація», які вивчають дисципліну «Біологічна фізика з фізичними методами аналізу», а також тих, хто вивчає вибіркові дисципліни «Медична апаратура: фізичні та біофізичні принципи», «Фізичні основи діагностичної та лікувальної апаратури в стоматології».
 У центрі уваги пропонованого збірника тестових завдань з медичної і біологічної фізики – основні фізичні та біофізичні принципи, закони й закономірності, які необхідно знати тим, хто розпочинає здобувати освіту і будувати свою професійну кар’єру в галузі охорони здоров’я.
Навчальний посібник містить систематизовані тестові завдання з курсу медичної та біологічної фізики, що відповідає чинній програмі і складається з таких розділів: «Біомеханіка, акустика, біореологія та гемодинаміка», «Електродинаміка. Електричні властивості біологічних тканини. Дія ЕМП на біологічні тканини», «Біологічні мембрани. Фізичні властивості. Явища переносу. Біопотенціали», «Оптичні методи в медицині та фармації», «Квантова механіка та застосування квантово-механічних методів у медицині та фармації», «Фізичні основи методів променевої діагностики та терапії».
Основний фокус збірника – на тестових завданнях, які допоможуть виявити прогалини у знаннях, вдосконалити та розширити здобуті знання, поглибити розуміння фізичної сутності процесів функціонування живих організмів, механізмів
їх взаємодії із зовнішніми тілами та полями, базових принципів функціонування медичної техніки та приладів для лікування та діагностики.
Багатогранність фізичних та біофізичних явищ і процесів у живій природі вимагала відповідного підходу до створення тестових завдань: окремим явищам і процесам присвячено достатньо велику кількість тестових завдань, сформульованих таким чином, щоб спонукати студента до з’ясування фізичної та біофізичної сутності, уникаючи механічного запам’ятовування правильних відповідей. Для самоперевірки рівня засвоєних знань з медичної фізики студенти можуть скористатися відповідями на тести, які можна побачити, навівши камеру вашого гаджета на QR-код.
Висловлюємо щиру подяку усім, хто допоміг підготувати це видання, нашим колегам – працівникам кафедри медичної і біологічної фізики та інформатики, зокрема, Крючкову Ю.В.
Сподіваємось, що пропонований збірник тестів спонукатиме студентів наполегливіше вивчати медичну і біологічну фізику, використовувати здобуті знання у майбутній професійній діяльності та у процесі навчання фізіології,
медичної хімії, біохімії, радіології й інших природничих, фахових та клінічних дисциплін.
Дякуємо також головним читачам – нашим студентам, постійний зворотний зв’язок з якими допоможе удосконалювати цей збірник і зробить його
більш цікавим та корисним. 

ЗМІСТ
Передмова ................. 4
Біомеханіка, акустика, біореологія та гемодинаміка ...................... 6
Електродинаміка. Електричні властивості біологічних тканини. Взаємодія елекромагнітного поля з біологічними тканинами ....... 27
Біологічні мембрани ................... 60
Оптика. Квантова механіка. Оптичні методи в медицині та фармації ....... 81
Квантова механіка ........... 99
Іонізуюче випромінювання. Дія іонізуючого випромінювання на речовину та основи дозиметрії .......... 110
Додатки .............. 122
Література ........129