Лікарські рослини і фітотерапія. Фітотерапевтична рецептура: Навч. посібник для фарм. (мед.) ВНЗ ІV р.а. Рекомендовано МОН
ISBN: 978-617-505-069-9
Автор: Бензель Л.В., Дармограй Р.Є., Олійник П.В., Бензель І.Л.
Рік: 2010
Мова: українська
Сторінок: 400
Обкладинка: тверда
Ціна: 68 грн.

У навчальному посібнику описано правила виписування та оформлення рецептів для виготовлення лікарських форм з лікарської рослинної сировини. Наведено лікарські форми з разовими і добовими дозами окремо для кожної зі 142 лікарських рослин, що їх застосовують у вітчизняній та зарубіжній науковій медицині. Систематизовано понад 500 фітотерапевтичних прописів з арсеналу болгарських, німецьких, польських, чеських і вітчизняних фітотерапевтів.
Навчальний матеріал скомпоновано у вигляді рецептурного довідника українською та латинською мовами, назви рослин подано англійською, німецькою, французькою, польською та чеською мовами.
Для студентів вищого фармацевтичного навчального закладу і фармацевтичних факультетів вищих медичних навчальних закладів ІV рівня акредитації.

Передмова.
Розділ 1. Вимоги до виписування та оформлення рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Структура рецепта і правила його оформлення. Загальні вимоги до виписування та оформлення рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Оформлення вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Особливості виписування рецептів для виготовлення лікарських форм з лікарської рослинної сировини.
Розділ 2. Хімічний склад і основні біологічно активні речовини лікарських рослин.
Розділ 3. Загальні правила приготування лікарських форм із рослинної сировини.
Розділ 4. Лікарська рослинна сировина: фармакологічна дія та основні лікарські форми.
Розділ 5. Фітотерапевтичні прописи. Література. Алфавітний покажчик латинських назв лікарських рослин.
Алфавітний покажчик назв рослин українською мовою. Алфавітний покажчик назв рослин російською мовою. Алфавітний покажчик назв рослин англійською мовою. Алфавітний покажчик назв рослин німецькою мовою. Алфавітний покажчик назв рослин французькою мовою. Алфавітний покажчик назв рослин польською мовою. Алфавітний покажчик назв рослин чеською мовою. Алфавітний покажчик латинських назв лікарської сировини. Алфавітний покажчик латинських назв хвороб. Алфавітний покажчик захворювань.
Системний покажчик фітотерапевтичних рецептів по захворюваннях